Ministerie van Defensie
Open Huis ROC ASA - Veiligheid & Vakmanschap
11 feb 2012, ROC ASA
Bezoek de website Schrijf je nu inWil je solliciteren bij de Koninklijke Landmacht of Marine, maar ben je misschien nog te jong of wil je graag goed voorbereid het leger in, dan is de opleiding Veiligheid en Vakmanschap 2 absoluut iets voor jou.
Defensie is geen doorsnee organisatie en dat ligt aan het bijzondere karakter van Defensie als werkgever. Defensie is er voor de verdediging van ons grondgebied en voor de bescherming van de internationale rechtsorde. Defensie ondersteunt overheden bij rechtshandhaving, rampenbestrijding en humanitaire hulpacties, zowel in Nederland als over de grens.
Als medewerker Veiligheid en Vakmanschap leer je, werk je en leef je in een militaire omgeving. Je voert bijvoorbeeld taken uit op kazernes, aan boord van schepen en in het (militaire) veld, in het binnen- en in het buitenland.
DE OPLEIDING/KERNTAKEN
Je volgt een traject, waarbij het belangrijk is dat je theorie en praktijk goed weet te combineren. Defensie stelt duidelijke eisen voor wat betreft zelfstandigheid, verantwoordelijkheidsgevoel en maatschappijgericht denken. Dit zijn competenties die noodzakelijk zijn om het beroep goed uit te kunnen oefenen.
Er zijn veel sportlessen omdat Defensie hoge eisen stelt aan de fysieke conditie.
De uit te voeren kerntaken zijn:
- Voert militaire basisvaardigheden uit
- Geeft leiding en/of voert coördinerende taken uit (gedeeltelijk)
- Voert militaire beveiligingstaken uit
- Voert basistechnische en basislogistieke vaardigheden uit tijdens acties
Kijk ook op: veiligheidenvakmanschap.nl
TOELATINGSEISEN
- Bij aanmelding krijg je een uitnodiging voor een voorlichtingsavond.
- Deze avond wordt in samenwerking met de Koninklijke Landmacht en Marine verzorgd. Inschrijving is uitsluitend mogelijk door een voorlichtingsavond bij te wonen.
- Minimaal diploma VMBO basisberoepsgerichte leerweg
- Je bezit de Nederlandse nationaliteit of je hebt deze aangevraagd
- Een positieve uitslag bij een geselecteerd Sport Medisch Adviescentrum
- Een positief advies na de intake bij ROC ASA